BİRBİRİMİZ İÇİN KOŞUYORUZ

Koç Topluluğu, 26 Kasım Pazar günü KTSK Bağlarbaşı Korusu’nda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için koşuyor. HeForShe’ye olan desteğimizi göstereceğimiz koşuda, dereceler bireysel olarak değil, bir kadın ve bir erkekten oluşan takımların performansları üzerinden hesaplanacak. Bu koşuda kazanmak için tek başınıza koşmanız yeterli değil, birbirinize destek olup, belirleyeceğiniz takım arkadaşınızla beraber başlayıp, beraber bitirmeniz gerekli.

İMZA YARIŞI

26 Kasım’da iki kategoride yarışacaksınız. Hem takım arkadaşınızla koşarak ipi göğüsleyeceksiniz, hem de imza yarışında #birbirimiziçinkoşuyoruz diyerek en fazla farkındalık yaratan ekip olarak  “İmza Şampiyonu” olmak için yarışacaksınız! Sadece koşarak değil arkadaşlarını imza yarışına davet ederek de ne kadar iyi bir yarışçı olduğunuzu gösterin!

Yarış Günü Programı;

09.00-10.15 : 9k

10.15 -11.15  :6k

11.15 -11.45  :3k 

12.00 – 12.30 Ödül Töreni

12.30 – 14.30 Barbekü 

14.30 kapanış 

Yarış Tarihi ve Saati;
26 Kasım Pazar günü 09:00’da başlayacaktır.

Başvuru Tarihleri;
30 Ekim Pazartesi – 19 Kasım Pazar

Parkur Bilgileri;

Hülya Şenyurt Koşusu (3K) : Türkiye’nin olimpiyat kazanan ilk kadın sporcusu olan Hülya Şenyurt, bu başarıyı 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda kazanmıştır. 1973’te doğan Şenyurt bu başarıyı 48 kiloda judo branşında gösterdi.

Gizem Girişmen Koşusu (6K) : Türkiye’nin paralimpik oyunlarda madalya kazanan ilk kadın sporcusu olan Gizem Girişmen, bu başarıyı 2008 yılında okçuluk dalında kazanmıştır. Ayrıca 2017 yılında Mustafa V. Koç Spor Ödülü’ne layık görülmüştür.

Nesrin Olgun Koşusu (9K) : Manş Denizi’nden sonra Capri Adası’ndan başlayıp Napoli Baia’da son bulan rotayı, karşılaştığı tüm zorluklara rağmen önüne çıkan tüm engelleri aşarak, 10 saat 56 dakikalık derece ile yaklaşık 100.000 kulaç atarak geçmiştir.

Katılım Koşulları

• Koşumuz 26 Kasım Pazar günü saat 09:00’da Koç Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu’nda gerçekleşecektir.
• Koşumuza sporcular bir kadın ve bir erkekten oluşan takımlar halinde katılmak zorundadır.
• Koşu kitleri, 23, 24 ve 25 Kasım günleri Koç Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu’nda imza karşılığı teslim edilecektir.
• Koşumuz 3k, 6k ve 9k kategorilerinden oluşmaktadır.
• Takım üyeleri koşuya beraber başlayıp, son 500 metreyi beraber tamamlamak ve bitiş çizgisini beraber geçmek zorundadır.
• Koşu öncesinde sporcuların kayıt formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.
• Çiftlerden en az bir kişinin Koç Topluluğu çalışanı olması zorunludur.
• Takım üyelerinin göğüs numaraları görünür şekilde takılmalıdır.
• Koşuyu çeşitli nedenlerden dolayı bırakan takımlar, koşu hakemlerine haber vererek bitiş noktasına gelmelidir.
• Koşu boyunca çekilen tüm fotoğraf ve videolar Koç Topluluğu Spor Kulübü’ne ait olup, herhangi bir hak talep edilemez.
• 3k, 6k ve 9k kategorilerini ilk 3 sırada bitiren çiftlere madaya verilecektir.
• “Birbirimiz için Koşuyoruz” koşusuna kayıt olan yarışmacılar, koşuya katılmaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemleri olmadığını kabul ederler.

 

Kayıt Ol