Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

İŞ YAŞAMINDA BESLENME SEMİNERİ

25 Nisan 2018 @ 19:30 - 21:00

Koç Topluluğu Spor Kulübüb olarak her ayın son Çarşamba günü MedAmerikan Tıp Merkeszi iş birliğiyle düzenlediğimiz seminerlerimiz Nisan ayında ”İş Yaşamında Beslenme” semineri ile devam ediyor.

Beslenme, yaşamın her döneminde sağlığın temelini oluşturur. Acıkınca birşeyler yemek, beslenme anlamına gelmez. Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması durumu “ yeterli ve dengeli beslenme”dir. Kişi besin öğelerini vücudun gereksinmesi düzeyinde almazsa, yeterli enerji oluşamadığı  ve vücut dokuları yapılamadığından “yetersiz beslenme”, gereğinden çok yediğinde veya yeterince yese bile doğru tercihler yapamadığında ise “dengesiz beslenme”durumu oluşur.

Yoğun iş temposu içinde olanlar, işi gereği sürekli seyahat etmek zorunda olanlar, hayat koşturmacası içinde sağlıklı yaşamın birinci basamağı olan beslenmeyi geri plana atmakta, toplantı vb. nedenlerle uzun süren açlıklara veya kurabiye, kraker gibi atıştırmalıklarla öğün geçiştirmeye ve daha çok fast food ağırlıklı beslenme düzenine yönelmektedirler. Aslında iş hayatında da sağlıklı öğünler planlamak mümkün. Yeter ki siz isteyin…

İş yaşamında doğru beslenmek ile ilgili daha fazla bilgi almak ve sorularınıza yanıt bulmak için sizleri 25 Nisan Çarşamba günü saat 19:30’da KTSK Bağlarbaşı Korusu’na bekliyoruz.

Seminerimize katılmak isteyen kişiler aşağıda yer alan kayıt formu aracılığıyla kayıt olabilirler.

İş Yaşamında Beslenme Semineri Kayıt Formu

Seminerimiz ücretsiz olup, katılım kontenjan ile sınırlıdır.

Detaylar

Tarih:
25 Nisan 2018
Saat:
19:30 - 21:00
Etkinlik Kategori:

Koç Topluluğu Spor Kulübü © 2012