Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

LİKYA YOLU’NA İLK ADIMI ERİKLİ YAYLASI VE ŞELALESİ TREKKİNG’İ İLE ATIYORUZ

7 Mayıs 2017

Etkinlik Navigasyon

Likya Yolu hazırlıkları kapsamında ilk trekking etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. 7 Mayıs Pazar günü Erikli Yaylası ve Şelalesi trekkingi ile başlayacak yolculuğumuzun son durağı Likya Yolu olacaktır.

Erikli Yaylası ve Şelalesi trekking etkinliğinin ücreti 155 TL olacak olup, ulaşım, rehberlik, köy kahvaltısı ve öğle yemeği fiyat dahildir.

Program ;

7 Mayıs Pazar günü 08:00’da KTSK Bağlarbaşı Korusu’ndan  çıktıktan sonra Eskihisar’dan Yalova’ya arabalı vapurla geçilecektir.

Saat 10:00’da kahvaltı için Elif Çay Bahçesine vapurdan sonra 40 dakikalık araç yolculuğu ile varıyoruz. Köy kahvaltısından sonra 25 dakikalık araç yolculuğu ile Erikli Yaylası’na varıyoruz.

Sırt çantalarımızı yüklendikten sonra saat 12:00’da şelalelere doğru yürüyüşe başlıyoruz.

Parkur patikada geçiyor ve neredeyse dümdüz. Bu nedenle ilk defa gelenlerinde zorlanmadan yapabildikleri bir yürüyüş.

Yaklaşık 30 dakikalık yütüyüşte sonra şelaledeyiz.Parkur sonunda üst üste 2 şelale vardır. Burada yaklaşık yarım saat kalıyoruz.

Fotoğraf severler içinde bol malzemesi olan bir yer. Hava durumuna göre isteyenler şelalenin altına girebilirler.

Daha sonra farklı bir patikadan yaylanın içinden geçerek asıl yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek bu yürüyüşümüz genellikle yokuş aşağıdır. Parkurun sonlarına doğru geçeceğimiz derede ayaklarımızı dinlendirmek oldukça keyifli olacaktır. Daha sonra 20 dakikalık bir yürüyüşle aracımıza ulaşıyoruz.

14:30’da başlayacak öğle yemeğinden sonra saat 17.00 civarında İstanbul’a hareket ediyoruz.

Trekking etkinliğimize kayıt olmak isteyen kişilerin info@ktsk.com.tr mail adresine mail atmaları gerekmektedir. Setur ile iş birliği halinde yürüttüğümüz etkinliğimiz ile ilgili dönüşler Setur tarafından tarafınıza sağlanacaktır.

6 aylık uzun bir maratonun başlangıcını yapacağımız Erikli Yaylası ve Şelalesi Trenkking’ine tüm Topluluk çalışanlarımız ve yakınları davetlidir.

 

Detaylar

Tarih:
7 Mayıs 2017
Etkinlik Kategori:

Koç Topluluğu Spor Kulübü © 2012