• PERşEMBE28Eylül 2017
 • KORU’DA ORYANTİRİNG ZAMANI

  Koç Topluluğu Spor Kulübü olarak bu sene ilk kez Koru’da Oryantiring antrenmaları başlatıyoruz. Kasım ayında gerçekleşecek yarışmamız öncesi Korumuzda yapacağız antrenmanlarımıza tüm Topluluk çalışanlarımızı bekliyoruz.

  İlk antrenmanımız 7 Ekim Cumartesi günü 09:00’da olacaktır. Antrenmanımız Korumuzda gerçekleşecek olup, ücret ve kontenjanla sınırlıdır.

  Katılımcılar isterlerse tek kişi, isterlerse kendi takımlarını oluşturup antrenmanlara katılabilirler. Oluşucak takımlarda kişi sayısı sınırı bulunmamaktadır.

  Katılımcılar 16 Eylül günü Korumuza gelirken spor yapmaya uygun kıyafetlerle gelmeleri yeterli olacaktır.

  Oryantiring Nedir?

  Oryantiring veya doğduğu ülkenin dili olan İsveçce de ‘Orientering’, haritada işaretlenmiş hedefleri en hızlı bulmak stratejisi üzerine kurulu bir spor. Koşturup durmak değil ama.
  Koşarken düşünebilmek, strateji kurmak çok önemli. Hangi yol daha hızlı? En kısa yol değil bu çoğu kere!  Kaybolmadan ilerlemek araziyi iyi okuyabilmeyi, haritayı üç boyutlu düşünmeyi gerektiriyor. Ve bütün bunları kalbiniz hızlıyken yapacaksınız! Boşuna demiyorlar “Orienteering koşarken satranç oynamaktır” diye.
  İlk askeri olmayan yön bulma yarışması 1897de yapılmış ama yinede Orienteering’in gerçek doğumunun 1918 yılında Stockholm’de düzenlenen yarış olduğu kabul ediliyor. Yarışa, çoğu genç, 220 kişi katılmış. Bu yarış ile beraber “orienteering sporu” için kurallar şekillenmeye başlamış. İskandinav ülkelerindeki yoğun organizasyonlar ilk önce Sovyetler Birliği, İsviçre ve Macaristan’a sıçramış.
  Kuzey insanları bu sporu ne kadar mı sevmiş? 1940’lara doğru sadece İsveçte 380,000 kişinin orienteering yaptığını bilmek bir fikir verecektir! 1961 yılında kurulan Uluslararası Orienteering Federasyonu (IOF) bugün 70 ülkenin üye olduğu bir örgüt.
  Festival havasında geçen en büyük yarış ise İsveçteki O-Ringen 5 Gün yarışları: Günümüzde her sene 15 bin kişi katılıyor!

  16 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek antrenmanımıza katılmak isteyen KoçAilem üyeleri aşağıda bulunan başvuru formu ile kayıt olabilir.

  7 Ekim Oryantiring Etkinliği Başvuru Formu

  KoçAilem üyesi olmayan katılımcılar ise katılım durumlarını info@ktsk.com.tr adresine bildirebilir.

Koç Topluluğu Spor Kulübü © 2012