Oturum Aç

Bağlarbaşı Korusu Sosyal Tesisleri

Lotus Bistro by Divan

Bağlarbaşı Korusu’nda spor alanlarının yanı sıra sporcu misafirlere, tüm Koç Topluluğu çalışanlarına ve ziyaretçilere yemek ve dinlenme imkanı sağlayan restoran da bulunmaktadır.

Divan kalitesiyle hizmet vermeye başlayan Lotus Bistro by Divan restoranımız hafta içi ve sonu saat 09:00 - 23:00 saatlerinde açıktır.

Koçailem üyelerine %50 indirim ayrıcalığı sunan restoranımıza rezervasyon için;

Mail: lotusbistro@divan.com.tr
Tel:   0216 227 52 42


KoçAilem ayrıcalıklarının detayları için : www.kocailem.com.tr sitesini ziyaret ediniz.

Nefes Göleti

Çalışma arkadaşlarımızın katılımıyla düzenlediğimiz anketimizin sonucunda, Biyolojik Göletimizin adı ‘’NEFES’’ olarak belirlenmiştir.

Nefes Gölü, Koçluların ve sevdiklerinin İstanbul’un ortasında her şeyden uzaklaşıp nefes alabilecekleri biyolojik bir göldür.

Biyolojik Göletimiz, klor veya herhangi bir başka maddeye gerek kalmadan suyun ortamdaki bakteriler aracılığıyla temizlendiği ekolojik oluşumlardır. Suyun temizliği, yosun konsantrasyonunun mikroorganizmalar yolu ile azaltılması ve sudaki fosforun dengelenmesi prensibi ile sağlanır.

Doğanın prensiplerine göre işleyen bir gölet olan biyolojik havuzda su, hiçbir kimyasal madde kullanılmadan arıtılır. Biyolojik gölet sistemleri, bitkili ve bitkinin yer almadığı doğal malzemeler kullanılarak iki alternatifli oluşturulabilir.
Su bitkilerinin kullanıldığı çözümlerde bitkiler, sudan nitrat, fosfat ve gelişmeleri için gerekli diğer elementleri alarak minerale çevirirler. Suda bulunan yararlı mikroorganizmalar tarafından, bitkilerin özümseyebileceği forma dönüştürülen minerallerin bitkiler tarafından emilmeleri döngüsü sürekli tekrarlanır ve bu sayede su temiz, berrak kalır.

Lotus by Divan

Piknik alanımızda yer alan ve Divan kalitesiyle hizmet veren Lotus by Divan (piknik cafe) çalışma arkadaşlarımızı bekliyor.

Piknik Alanı

Yeşilliklerle kaplı Bağlarbaşı Korusu içinde sizlerin daha huzurlu ve keyifli vakit geçirmesi için piknik alanı bulunmaktadır. Hafta sonu veya hafta içi 24:00 de kadar istediğiniz saatlerde piknik alanını kullanabilir, isterseniz güzel havalada çocuğunuzun doğum günü için organizasyon yapabilirsiniz. Doğum günü veya şirket organizasyonları için etkinlik alanlarımızda bulunan piknik alanı kısmından talep oluşturabilirsiniz.

Çocuk Parkı

Koru içerisinde küçük çocuklarımızın eğlenmesi içi oyun parkımız bulunmaktadır, çocuklarımız temiz havada oyun parkurunda keyifli dakikalar geçirebilir.