Oturum Aç
03 Kasım 2022

ESPOR FEST 22, FIFA 22 TURNUVASIYLA BAŞLIYOR!

Bilkom & KTSK iş birliğiyle düzenlenen Espor Fest 22, FIFA 22 Turnuvasıyla başlıyor!
 
Koç Topluluğu çalışanlarına özel olarak düzenlenen festival, her yaştan Koçlunun hem eğleneceği hem de ödüller kazanacağı aktivasyonlar ile geliyor.
 
Razer ve TCL’in en özel ürünlerinden oluşan ödüllerin verileceği FIFA  22 Turnuvası’nın online etabı, 12-16 Kasım arasında düzenlenecek.  Finale kalan 16 katılımcının belli olmasıyla festival heyecanı farklı bir boyuta taşınacak ve 27 Kasım’da Koru’da düzenlenecek büyük final ile devam edecek. Festivalin bir diğer önemli ayağını ise 18 Kasım-31 Aralık tarihi arasında festivale özel olarak hayata geçirilen Avantajlı Gaming Alışveriş Günleri oluşturacak.
 
Festival boyunca dileyen topluluk çalışanları turnuvaya katılarak büyük ödülleri kazanma şansı yakalayacak. Turnuvaya katılmayan topluluk çalışanları ise fiziksel etkinlikteki aktivasyonlara katılarak hem eğlenceli bir gün geçirecek hem de aktivasyonlara dahil olarak çeşitli ödüller kazanma şansı yakalayacak. Tüm bunların yanı sıra Razer ve TCL’in seçili ürünleri çok özel fiyatlarla topluluk çalışanları için satışta olacak.
 
Espor Fest 22 Takvimi
 • Turnuva kayıt: 4-11 Kasım
 • Online FIFA 22 turnuvası: 12-16 Kasım
 • Festival ve final etkinliği katılımcı kayıt: 17-26 Kasım 
 • Koru'da Fiziksel festival etkinliği ve Final: 27 Kasım Pazar, 
 • Festivale özel Avantajlı Gaming Alışveriş Günleri: 18 Kasım – 31 Aralık
*Turnuvaya katılım ücretsizdir.
*Playstation 4 üzerinden müsabakalar oynanacaktır.


FIFA 22 Turnuvası Ödülleri

Birincilik Ödülleri
TCL 55C735 Google TV
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse
 
İkincilik Ödülleri
Razer Enki Oyuncu Koltuğu
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse
 
Üçüncülük Ödülleri
Razer Rogue V3 Sırt Çantası
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse

7’den 70’e herkes açık gaming festivali
 
Tüm çalışma arkadaşlarımızın katılabileceği online turnuva için kayıtlar 4-11 kasım tarihleri arasında yapılabilecek. Online etap sonucunda son 16’ya kalan yarışmacılar, 27 Kasım’da Koru’da düzenlenecek büyük final etkinliğinde ter dökecek.
 
Büyük final, aynı zamanda çeşitli aktiviteler, oyunlar ve yarışmalarla 7’den 70’e herkesin eğlenebileceği bir şölen olacak.
 
İsterseniz finale kalan yarışmacıların maçlarını dev ekrandan takip edebilir isterseniz de size veya çocuğunuza uygun oyunlar ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Razer ve TCL’in gaming odaklı premium oyun ekipmanları ile tanışarak deneyimleyebilirsiniz.
 
Festival kapsamında ayrıca Bilküm Güvencesiyle satışa sunulan Razer ve TCL’in gaming odaklı ürünleri topluluk çalışanlarına özel indirim oranlarıyla satışta olacak. (Avantajlı Gaming Alışveriş Günleri hakkında detaylar daha sonra paylaşılacaktır.)

Tunuva Katılımı Hakkında Detaylar ve Başvuru

Turnuvaya İstanbul dışından katılan ve son 16 turuna kalan çalışma arkadaşlarımızın ulaşım ve konaklamaları tarafımızca karşılanacaktır.

Turnuvamız Playstation 4 üzerinden oynanacaktır ve katılım ücretsizdir.

Turnuvamıza katılmak için aşağıdaki link üzerinden giriş yapabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScn1Rf46gMZmGrxSkmj43UAvd7yLi0cQDfcHD1g9eSsEgKLOQ/viewform

1.1. Oyuncu
Her katılımcı Koç Topluluğu çalışanı olmak zorunda olup, çalışan olmayanlar diskalifiye edilecektir. Kayıt olmak isteyen tüm oyuncular başvuru formunda şirket mailini kullanmalıdır. Koç Topluluğu şirket uzantılı maili ile yapılmayan kayıtlar geçersiz sayılacaktır.
 
1.2. Oyun Hesabı
Tüm oyuncular oynadıkları sunucudaki en güncel PSN ID’lerini kayıt formu üzerinden göndermelidir.
 
1.3. Adminleri ile iletişime geçmek
Turnuva hakemleri ile iletişime geçmenin tek resmi yolu ‘’Discord destek hattı”dır.
 
1.4 Discord
Tüm kullanıcılar hakemler ve rakipleri ile iletişime geçmek için Discord kullanmalıdır.  Tüm kullanıcıların Discord sunucusuna https://discord.gg/g2ybyBwRef bağlantısı üzerinden katılması gerekmektedir.
 
2. Ayarlar
2.1. Sunucu
Tüm maçlar, Avrupa sunucusunda oynanmalıdır.
 
2.2. Ekran Görüntüleri
Kazanan oyuncu kazandığına dair ekran görüntüsünü Discord sunucusuna yüklemek zorundadır.
 
Ekran görüntüsü maç skorunu gösterecek şekilde olmalıdır. Bu ekran görüntüsünde hangi oyuncunun kazandığı açık bir şekilde görülebilir olmalıdır.
 
Ekran görüntülerinde oynama yapmak; maç skorlarını değiştirmek gibi olaylar diskalifiye sebebidir.
 
İki oyuncu da ekran görüntülerinden kendileri sorumludur. Olağan dışı bir olay gerçekleştiğinde ise (bağlantı kopması, oyun ayarı problemleri, vb.) ekran görüntüleri yine de alınmalıdır. Share tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsü alınabilmektedir. Ekran görüntüsünü telefonunuza aktardıktan sonra siteye yükleyebilirsiniz veya direkt olarak maç sonucunu telefon ile belgeledikten sonra Discord destek hattından bizlere iletebilirsiniz.
 
2.3 PSN
Oyunlar PS4 ve PS5 üzerinden oynanacaktır. Eşleşen oyuncuların kaptanları PSN üzerinden birbirlerini arkadaş olarak eklemelidir. Eşleşme online olacağı için PSN Plus hesabınız olması gerekmektedir.
 
3. Maç Kuralları ve Lobi Ayarları
Bracket’ın içerisindeki eşleşmelerde üst tarafta olan oyuncu lobiyi kurmak zorundadır. Aynı şekilde daha sonra da rakip oyuncuyu davet etmekle yükümlüdür.
 
Oyun Modu : Dostluk Maçı, 90 Genel modu üzerinden oynanacaktır.
Oyun Hızı: Normal
Maç Yarı Uzunluğu: 6 dakika.
Sakatlık ve Elle Oynama Seçeneği: Kapalı
Savunma Sistemi Ayarı: Taktiksel Savunma Sistemi.
 
3.1 Turnuva Sistemi
Tüm turnuva tekli eleme sisteminde oynanacaktır.
Turnuva Bo2 (En iyi ikili) sisteminde ev ve deplasman olarak iki maç üzerinden oynanacaktır.
Tüm turnuva oynanabilir en güncel versiyon üzerinden oynanacaktır.
 
3.2. Kazanma Koşulları
Oyuncuların maç skoruna göre galip belli olur, beraberlik durumunda toplamda atılan gol sayısı kazananı belirler. Eşitlik durumunda altın gol kazananı belirler. Bütün maçlar iki maç üzerinden oynanır.
 
Altın GOL
Normal maçın berabere bitmesi durumunda aynı oyun ayarlarında yeni bir oyun kurulur. Kurulan yeni oyunda ilk golü atan oyuncu oyunu kazanır. Altın gol maçı içerisinde de beraberliğin bozulmadığı durumlarda uzatmalara gidilecek. Uzatmalarda da eşitlik bozulmaz ise kazanan penaltılar ile belirlenecektir.
 
3.3. Taraf Seçimi
Eşleşmede üst sırada olan oyuncu ilk maçta ev sahibi oyuncu (home), eşleşmede alt sırada olan oyuncu konuk oyuncu (away) tarafında oynamalıdır.
 
3.4. Maça Gelmemek
Her oyuncu maç başlamadan 5 dakika önce Discord sunucusunda hazır bulunmalıdır.
 
Her oyuncunun maç lobisine girmesi için 5 dakikası bulunmaktadır. (Maç başlangıç saati (Discord sunucusunda görülebilir) +5 dakika). Verilen süre dolduktan sonra gelmeyen oyuncu hükmen kaybetmiş sayılacaktır.
 
3.5. Oyun Hazırlıkları
3.5.1. Teknik Problemler
Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar bağlantı veya donanımlarından kendileri sorumludur.
 
3.5.2. İletişim
Oyuncuların bütün iletişimi Discord sunucusu üzerinden yapılacaktır. Discord sunucusu dışında yer alan iletişim ve anlaşmalar hakemler tarafından geçerli sayılmayacaktır.
 
3.5.3. Maçın Bozulması
Maçın bozulması tamamen yasaktır. Eğer bir oyuncu oyuna bağlanamadıysa ve oyuncunun duraklatma süresi bittiyse hakemler maçın bozulmasına karar verebilir.
 
3.5.4. Bir Oyuncunun Yerine Başka Bir Oyuncu Oynatılması
Bir turnuva maçı sırasında bir oyuncunun hesabından başka bir oyuncunun oynaması tamamen yasaktır. Bir kanıt ile bu durumun kanıtlanması halinde, oyuncu diskalifiye edilecektir.
 
3.5.5. Duraklatma
Maçı duraklatmak sadece ciddi sorunlar halinde geçerlidir, bağlantı veya donanım problemleri gibi.
Her oyuncunun 10 dakika duraklatma hakkı bulunmaktadır.


Herhangi bir oyuncu için duraklama süresi 5 dakikayı geçerse, turnuva hakemlerine haber vermek zorunludur.


Hakemler, herhangi bir başka sorun olması durumunda maç sırasında duraklama talebinde bulunma hakkına sahiptir. Maçı duraklatmak için kullanılan süre, duraklatma talep edilen oyuncunun duraklatma süresinden sayılmaz.


Daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulması halinde, izin istemek için bir Hakemlere başvurulması zorunludur. Rakip oyuncu ayrıca bir Hakem ile iletişime geçmeden önce uzun duraklatmaya izin verebilir, ancak duraklama süresini uzatmak için bir anlaşmaya varılması durumunda daha sonraki itirazlar dikkate alınmayacaktır.
 
Duraklatma süresinin kötüye kullanılması,doğrudan oyuncu diskalifiyesine yol açabilir. Kötüye kullanımı kanıtlayan ekran görüntülerinin hepsinin Discord sunucusuna yüklenmesi gerekmektedir.
 
3.5.6 Kırmızı Kart
Eğer bir bağlantı hatası ile karşılaşılırsa kırmızı kart görmüş oyuncu yine kartı görmek zorundadır.
 
4. Oyun İçi Davranış
4.1. Sportmenlik
Tüm katılımcılar sportmence davranmak zorundadır. Hakemler, davranışının sportmenlik dışı olduğu görülen bir oyuncuyu diskalifiye etme hakkına sahiptir.
 
4.2. Hakaret ve Tacizler
Tüm katılımcılar, maçı oynarken profesyonel olarak davranmak zorundadır. Hakaret ve taciz durumunda, durumun kanıtını içeren bir ekran görüntüsü alınıp Discord yüklenmelidir.
 
5. İzleyiciler
5.1. Lobi izleyicileri
İzleyicilere izin verilmemektedir.
 
Hakemler her zaman izleme hakkına sahiptir.
 
5.2. Sunum
Oyuncular canlı yayın açmak için Discord canlı destek hattı ile görüşmelidir.
 
6. İllegal Eylemler
6.1. Aldatma
 
Hakemleri veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve cezaya yol açacaktır.
 
6.2. Sahte Maç Sonuçları
Yanlış maç sonucu girilmesi cezaya yol açacaktır.
6.3. Sahte Maç Medyası
Ekran görüntülerinin herhangi bir şekilde manipüle edilmesi yasak olup cezaya yol açacaktır
 
6.4. Hile Kullanımı
Maçlarda herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, doğrudan diskalifiyeye yol açacaktır.
 
7. Hakemler
Hakemler, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.
 
Hakemlerin kararları ve beyanları her zaman resmi olup ve tüm katılımcıların talimatlarını yerine getirmesi zorunludur.
 
7.1. Cezalar
Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda cezalandırılır.
 
7.2. Ödüller
Final ödülünü kazanan oyuncuların ödülleri 30 iş günü içerisinde gönderilecektir.

Birincilik Ödülleri
TCL 55C735 Google TV
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse
 
İkincilik Ödülleri
Razer Enki Oyuncu Koltuğu
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse
 
Üçüncülük Ödülleri
Razer Rogue V3 Sırt Çantası
Razer Kraken V3Pro Kulaklık
Razer Ornata V3 Klavye
Razer Deathadder V2 Mouse


Dikkat edilmesi gerekenler;
 • Turnuva sadece Koç Topluluğu çalışanları içindir.
 • Kayıt sırasında şirket mail uzantılı mail adresinizi girmeniz gerekmektedir
  • Şirket uzantılı mail adresini girmeyen kişilerin kaydı tamamlanmayacaktır.
 • Turnuvayla ilgili fikstür Discord kanalından paylaşılacaktır.
 • Oyuncularla iletişim Discord linki üzerinden gerçekleşecektir.
 • Yarışmaya İstanbul dışından katılan ve son 16 turuna kalan çalışma arkadaşlarımızla iletişime geçilerek ulaşımları ve konaklamaları ayarlanacaktır.