Oturum Aç
09 Mart 2023

SPOR ŞENLİĞİ'NDE BULUŞUYORUZ, HEYECANI BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Koç Topluluğu Şirketleri arasında sinerji ve birliktelik sağlayarak, Topluluk imajını kuvvetlendirmek, çalışma arkadaşlarımızın beden ve ruh sağlıklarının gelişmesine katkıda bulunmak, boş zamanlarını sporla değerlendirmek için Koç Holding’in öncülüğünde düzenlenen Koç Topluluğu Spor Şenliği bu yıl 34.sü ile devam ediyor.

Bu kapsamda, bu yıl 29 Nisan - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında 34.’sü organize edilecek Koç Topluluğu Spor Şenliği’nde, atletizm (kadın – erkek), 3X3 tek pota basketbol (kadın – erkek – veteran), badminton, basketbol, bilardo, bisiklet, bowling (gençler – emekliler), futbol (kadın – erkek – veteran – mini), kros, kürek, masa tenisi, plaj voleybolu, satranç (gençler – emekliler), tenis (gençler – emekliler), voleybol (kadın – erkek), yelken ve yüzme branşlarında müsabakalar düzenlenecektir. 

Spor Şenliği’nin uluslararası kısmı, bu yıl altı branşta planlanmıştır. 28 - 30 Eylül tarihleri arasında, 3X3 tek pota basketbol, badminton, masa tenisi, mini futbol, plaj voleybolu ve tenis branşlarında yurt dışındaki şirketlerimizin de katılabileceği üç günlük uluslararası bir turnuva organizasyonu yapılacaktır. 

Ayrıca, 1 Ekim 2023 tarihinde planlanan Spor Şenliği Ödül Töreni günü, yurt dışındaki şirketlerimizin sporcularının katılım sağlayabileceği uluslararası bir koşu yarışı düzenlenecektir. 

Spor Şenliği’nin bu yıl İstanbul Bölgesinde KTSK Bağlarbaşı Korusu, Arçelik A.Ş Çayırova Spor Tesisleri, VKV Koç Özel İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi Spor Tesisleri ve Ford Otosan Gölcük Vehbi Koç Vakfı Sağlıklı Yaşam Merkezi Tesislerinde, Bursa Bölgesinde Tofaş Fabrika Spor Tesislerinde, Ankara Bölgesinde Türk Traktör Fabrikası Spor Tesislerinde, Adana, Antalya, İzmir ve Samsun Bölgelerinde ise Bölge Yürütme Komitelerince belirlenecek tesislerde olmak üzere, 7 bölgede yapılması planlanmaktadır. 

Kayıtlar şirket bazlı alınmış olup KTSK olarak münferit kayıtlar alınmamıştır.

Spor Şenliğimiz 29 Nisan günü oynanan müsabakalarla başlamış olup, Şenliğimize katılan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve takımlarımıza başarılar dileriz.