Oturum Aç
08 Eylül 2022

KOÇ TOPLULUĞU ŞİRKETLERİ MASA TENİSİ LİGİ BAŞLIYOR!

Koç Topluluğu Şirketleri Masa Tenisi Ligi 24 -25 Eylül günü Koru'da başlıyor!

Şirketler arası takımlar şampiyonası olarak planlana turnuvanın tüm detaylarını aşağıda yer alan turnuva yönergesinde görebilirsiniz.

Katılımlar için çalışma arkadaşlarımız kendi şirketlerinin İnsan Kaynakları Departmanlarıyla veya kendi şirketlerinde yer alan takım sorumlularıyla iletişime geçebilirler. 

Kayıtlar şirket bazlı alınacaktır. Takımlar katılım formunu Turgay Özdemir’e (turgayozdemir@ktsk.com.tr), katılım bedeliniyse altta yer alan KTSK hesabına yaptıklarında turnuvaya katılım sağlamış olacaklardır.

Masatenis-Ligi-Takim-Katilim-Formu

Masa Tenisi Ligi Genel Bilgileri;

Koç Topluluğu Şirketleri arasında yoğun ilgi gösterilen Masa Tenisi sporu aracılığı ile şirket çalışanlarımız arasındaki iş birliği, dayanışma ve dostluğu geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Aynı zamanda bu spora gönül vermiş olan çalışma arkadaşlarımız arasında dostane rekabet ortamı yaratmayı hedefliyoruz.
 
Koç Topluluğu Şirketleri Masa Tenis Ligi 24 - 25 Eylül 2022 hafta sonun da başlayıp tek devreli lig usulüne göre oynatılacak. Masatenisi liginde listeler yapılırken katılımcıların bordrolu çalışan olması gerekir.
 
Müsabakalar KTSK Bağlarbaşı korusunda yer alan spor salonunda 5 masa kullanılacaktır. Müsabakalar hafta sonu saat 14.30’te başlayıp, müsabakalar sonlanıncaya kadar devam edecektir.
 
Başvuran tüm şirketler turnuvaya dâhil edilecek olup, 20 Eylül 2022 Salı günü saat 12.00’ye kadar olan başvurular kabul edilip, aynı gün fikstür çekilerek takım kaptanları ile paylaşılacaktır.
 
Masa Tenisi ligine katılan takımlar, isterlerse takım çıkaramayan grup şirketlerinden oyuncu alabilirler. Katılım sağlamayan şirketlerden gelen ve diğer şirketlerde yarışacak sporcular katılım sağladıkları şirket adına müsabakalara katılacaklardır.
 
Turnuva Kuralları
 
 • Turnuvaya her takım kendi şirketinden en az 5 en fazla 10 oyuncu ile katılım gösterebilecektir. Turnuvada kadın ve erkek ayrımı olmadan oynanacaktır.
 
 • Müsabakalarda JOOLA marka 3 yıldız maç topu veya STİGA 3 yıldız maç topu kullanılacaktır. Müsabaka toplarının temini o haftadaki müsabakada ev sahibi takımın sorumluluğundadır.
 
 • Müsabaka başlamadan önce tekler ve çiftler oyuncu listesi başhakeme teslim edilecektir. Sonrasında değişiklik yapılamaz.
 
 • Müsabaka sıralaması; Önce 5 tekler müsabakası aynı anda başlar, sonrasında çiftler müsabakası oynanır. Dört müsabakayı kazanan takım o günkü takım maçını kazanmış olacaktır. Tüm takım maçları eksiksiz olarak oynanır.
 
 • Müsabakalar 5 set üzerinden, uzatma olmaz ise 11 de bitecek şekli ile oynanır. Üç seti alan oyuncu müsabakayı kazanmış sayılır. Servis atışları iki sayıda el değiştirecektir.
 
 • Servis atışı masa çizgisi dışında ve masa seviyesinden aşağıda olmayacak. Servis atışında servisi atan topu avuç içinde rakip oyuncu ve hakem topu görebilecek.  Topu en az 16 cm. yükseğe atması gerekir
 
 • Oyuncular set aralarında ve 6 sayı ile katlarında havlu ile terlerini silebilirler. Her sette bir defaya mahsus çalıştırıcı 1 dakika mola alabilir. Raket lastiği iki ayrı renkte olacak ve İTTF damgalı olacaktır.
 
 • Eşofman veya tişört beyaz renkte ve göz alıcı sarı renkte olmamalıdır.
 
 • Takımların sıralaması yapılırken önce kazanılan maçlara, eşitlik halinde kazanılan setlere, eşitliğin devamı halinde de kazanılan ve kaybedilen oyunlara bakılarak karar verilecektir.
 
 • Türkiye Masatenisi Süper , 1. ve 2. liglerinde oynamış oyuncular ancak 2 yıl geçtikten sonra KTSK Masa Tenisi ligine katılabilirler.
 
 • Yukarıda  bulunmayan  kurallar  için Türkiye Masa Tenisi Federasyonu kuralları uygulanır. Maçlar hakemsiz oynanacaktır. Takım kaptanları maçların Koç Grubu’na ve masatenisi etiğine yakışır şekilde oynanmasından sorumludur
 
 • Masa Tenisi liginde ilk 3’e giren takımlara kupa, bu üç takımın oyuncularına da madalya ile ödüllendirilecektir. Turnuva sonunda kupa töreni ve kokteyl Koç Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu tesislerinde yapılacaktır.
 
 • Koç Şirketleri Masa Tenisi Ligine katılım bedeli 5.000 TL + KDV’dir. Takımlar maçlar başlamadan önce bu tutarı Koç Topluluğu Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi Yapı ve Kredi Bankası Nakkaştepe Şubesi 90333593 numaralı hesaba, TR10 0006 7010 0000 0090 3335 93 yatırmış olacaklardır
 
 • Turnuva direktörü Masa Tenisi ligindeki her türlü itirazı ve cezaiyi durumları değerlendirip sonuçlandırmaya yetkilidir. Verdiği kararlar tüm takımları ve oyuncuları kapsamaktadır.

Çalışma arkadaşlarımızı takımlarını şirketleri içlerinden oluşturup ligimize bekleriz.