Oturum Aç
02 Haziran 2020

ÇOK ÖZLEDİK! 8 HAZİRAN'DA YENİDEN KORU'DA BULUŞUYORUZ!

8 Haziran Pazartesi gününden itibaren yeniden Koru'da buluşuyoruz! 

Normale dönüş döneminde siz değerli çalışma arkadaşlarımızla bir araya geleceğimiz için çok heyecanlıyız. 

​Korumuz bu dönemde saat 22:00'a kadar açık olacaktır.

Bu dönemde sizlerin sağlığı için yaptığımız çalışmalarımız aşağıdaki gibidir;
 • KTSK Bağlarbaşı Korusu normale dönüş süreci kapsamında 8 Haziran Pazartesi günü bireysel kullanıma (piknik alanı, koşu-yürüyüş parkuru ve restoran) açılacaktır. Sportif faaliyetler (dersler ve sahalar) için ilerleyen dönemde konu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
 
 • 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ziyaretçilerimizin yasal düzenlemeler çerçevesinde Koru’ya giriş yapabilirler.
 
 • Koru’ya girişler rezervasyon ile yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden rezervasyon talepleriniz alınarak belirlenen kapasiteler doğrultusunda sizlerle iletişime geçilecektir. Rezervasyon için web sitesinde yer alan Kiralanabilir Alanlar sayfasına giriş yapabilirsiniz. Rezervasyon yapacağınız alana ait özel kurallar ilgili yerlerde bulunmaktadır. Alanlarımıza rezervasyon yapabilmek için; https://www.ktsk.com.tr/rezervasyon-alanlar
 
 • Gelen rezervasyonların konfirmasyonu hafta içi mesai saatlerinde yapılmaktadır. Cuma günü saat 18:00 ve sonrası, Cumartesi ve Pazar günleri yapılan rezervasyon taleplerine, Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır. 
 
 • Koru içerisinde yer alan restoran (Bosco Di Serena) için de rezervasyon yapılması gerekmektedir. Sadece Koç Topluluğu çalışanlarının rezervasyon yapabileceği restoran için rezervasyon bilgiler;
   
 • Koruya mümkün olduğunca toplu taşıma kullanmadan kişisel araçları ile erişim sağlanmalı, toplu taşıma kullanılması halinde maske ve eldiven kullanımı ile sosyal mesafe kuralına uygun seyahat edilmelidir. Araçtan indikten sonra eldivenler ve maskelerin güvenlik biriminde bulunan atık kutusuna atılarak yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir.
 
 • Koruya gelen herkesin termal kamera ile ateş ölçümü yapılacaktır. Ateş ölçümü 37,8 derecenin üstünde olan kişilerin koruya girişine izin verilmeyerek, sağlık kuruluşuna/işyeri hekimine yönlendirilecektir. Rezervasyon kapsamında gelen kişiler arasında bir kişinin bile ateşinin belirlenen derecenin üstünde çıkması durumunda rezervasyon iptal edilecektir. Bu işlemler biraz zaman alacağı için giriş sırasında bekleme ihtimaliniz bulunmaktadır. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.
 
 • Koru’ya araçlarıyla gelecek kişilere de ateş ölçümü yapılacaktır. Ölçüm işlemi için Koru girişinde yer alan güvenlik ekiplerinin yönlendirmelerine uymanız önem arz etmektedir.
 
 • Koru ziyaretçilerimiz için verilen ziyaretçi kartlarının dezenfektasyonu için makine tahsis edilmiş olup, her ziyaretçi kartı teslim alındığında, kartların dezenfektasyonu sağlanacaktır.
 
 • Girişlerde herkesin maske kontrolü yapılarak maskesiz koruya girişe izin verilmeyecektir. Maskesi olmayan kişilere maske verilecektir.
 
 • Koru girişine ve içerisine sosyal mesafe kuralının ihlal edilmemesi için uyarıcı şerit, bant, ikaz sinyalizasyonları vb. uygulamalar yapılmaktadır. Kurallara uyulması sağlığınız açısından önem arz etmektedir.
 
 • Maske ve eldiven atığı için ayrı çöp kutuları oluşturularak giriş alanından başlayarak Koru içerisinde konumlandırılacaktır. Maske ve eldiven atıklarınızı belirlenen kutulara atılması rica olunur.
 
 • Koru içerisinde kullanılacak alanlarda kapasite bilgileri yer almaktadır, kapasite sayısına uyulması rica olunur.
 
 • Koru içerisinde yer alan soyunma odaları sadece sportif faaliyetler için gelen kişiler tarafından kullanılacaktır. Aynı anda soyunma odalarında en fazla 2 kişi olabilecektir. Soyunma odalarında yer alan duşlar kullanım dışıdır. Bu alanlarımızın kullanımı için görevlilerin talimatlarına ve yönlendirmelerine uymanız sağlığınız açısından önemle rica olunur.
 
 • Koru içerisinde yer alan her alan için özel kurallar konulmuştur. Bu kuralların hepsi sağlığınız düşünülerek hazırlanmıştır. Her alana özel kurallar hem web sitemizin ilgili alanlarında hem de Koru içerisinde alan girişlerinde bulunmaktadır.
 
 • Koru içerisinde yer alan Çocuk Parkı'nın kullanım kapasitesi 1 çocuk ve 1 yetişkin olacak şekilde toplam 10 kişidir. Aynı anda en fazla 5 çocuk ve 5 yetişkin olabilir.