Oturum Aç
10 Ekim 2023

12. KOÇ TOPLULUĞU ŞİRKETLERİ TENİS LİGİ BAŞLIYOR!

12. Koç Topluluğu Şirketleri Tenis Ligi 21 Ekim Cumartesi günü Koru'da başlıyor!

Tenissever çalışma arkadaşlarımız kendi şirketlerinden oluşan takımlarını kurup Koru'da bu heyecana ortak olabilir.

12. Koç Topluluğu Şirketleri Tenis Ligi Yönergesi;

12.Koç Topluluğu Şirketleri Tenis Ligi 21-22 Ekim 2023 tarihinde başlayıp, fikstür ve katılımcı sayısına göre tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
 
11. Tenis Ligi’nde A grubunda son iki sırada yer alan takımlar B grubuna, B grubunda ilk iki sırayı alan takımlar ise A grubunda mücadele edecektir. Turnuvaya ilk kez katılan takımlar ise B grubundan başlayacaklardır. Uygulama bu yılki katılım gösteren takımlara göre de değerlendirilecektir.
 
Başvuran tüm şirketler turnuvaya dâhil edilecek olup, 16 Ekim 2023 saat 12.00’ye kadar gelen başvurular kabul edilecektir. 17 Ekim saat 15.00’te İnstagram hesabımızdan kura sıralama çekimi yapılacak olup 21-22 Ekim hafta sonunda müsabakalar başlıyor olacaktır.
 
Katılım durumuna bağlı olarak müsabakalar hafta sonları 13:00/16:00 ve 16:00/19:00 saatleri arasında onacaktır.
 
 • Tenis ligine katılan takımlar, isterlerse takım çıkaramayan grup şirketlerinden oyuncu alabilirler, ayrıca emekli oyuncularını da takımlarına dâhil edebilirler. Katılım sağlamayan şirketlerden gelen ve diğer şirketlerde yarışacak sporcular katılım sağladıkları şirket adına müsabakalara katılacaklardır.
 • Lige katılacak sporcular spor yapmasına engel olmadığına dair sağlık raporları almaları zorunludur. Sağlık raporları takım kaptanı tarafından muhafaza edilir, ilk maçta organizasyona ibraz edilir. İlgili raporun sunulmaması halinde sporcu sorumluluğu kabul eder. 
 • Tenis Ligi müsabakaları, takım karşılaması olup; 2 maç tek erkekler (-40 tek erkekler ve +40 tek erkekler), 1  maç tek kadın  olmak üzere toplam 3 maç tekler, 1 maç çift (yaş sınırı yok) olmak üzere toplam 4 maç üzerinden oynanacaktır. 4 takım müsabakasından 3 müsabakayı kazananlar, takım olarak kazanmış sayılacaktır. 2-2 beraberlikte ise takım set averajına göre, yine beraberlik varsa oyun averajına göre müsabakayı kazanmış sayılacaktır. Tüm şartların eşit olduğu durumda ise çiftler müsabakasının kazananına göre galip belli olacaktır. 
 • Tek erkeklerde +40 yaşındaki oyuncu -40 maçında oynayabilir, -40 oyuncusu  +40 tek erkek maçında oynayamaz. Uygulamanın takibinden takım kaptanları sorumludur. Çift maçlarında yaş sınırı yoktur, maç günü tek erkekler maçlarını oynayan iki oyuncu çiftler kategorisinde eş olamaz. Çift maçlarında kadın erkek ayırımı yoktur, 2 erkek, 2 kadın veya 1 erkek 1 kadın çiftler takımını oluşturabilirler. 
 • Takım maçları;  önce tek maçların listeleri (1 numara ve 2 numaralı oyuncu isimleri) maçlar başlamadan önce aynı anda rakip takım kaptanlarına  verilerek oynanır, tek maçları bittiğinde çiftler takım listesi yine aynı anda rakip takım kaptanlarına verilir ve çift maçlarına geçilir. Tekler maçları bitmeden çifter maçları başlayamaz. 
 • Maçlar,  “karar puanı” kuralına göre ve 3 set üzerinden oynanır. Maçlarında “karar puan” kuralına göre oynanır, setler 1-1 olursa 10 puanlı süper Tie- Break uygulanır. 
 • Maçlar hakemsiz oynanacaktır. Takım kaptanları maçların Koç Grubu’na ve Tenis etiğine yakışır şekilde oynanmasından sorumludur. 
 • Mücbir bir neden olmadan ( doğal afet- hayatı aksatacak düzeyde aşırı kar veya yağmur yağışı vb) takım müsabakaları ertelemesi yapılmayacaktır. Müsabakaya gelemeyecek olan takım hükmen yenik sayılacaktır. 
Müsabaka haftası içerisinde ev sahibi takım kaptanı rakip takımı arayarak müsabaka planlamasından, müsabaka gününde, rakip takımı karşılamak müsabakaların planlına göre yürümesinden sorumludurlar. Maç skorları her iki takımın kaptanları tarafından imzalanarak sonra ev sahibi takım kaptanı tarafından mail yoluyla Yusuf Demirel’e ulaştırılacaktır. 
 
 • Takımların sıralaması yapılırken önce kazanılan maçlara, eşitlik halinde kazanılan setlere, eşitliğin devamı halinde de kazanılan ve kaybedilen oyunlara bakılarak karar verilecektir. 
 • Tenis Ligi tek devreli lig usulüne göre yapılacak, Turnuvaya katılacak şirketler takım listelerini sıralı şekilde 16 Ekim tarihine kadar Yusuf Demirel’e yusufdemirel@ktsk.com.tr  oyuncuların doğum tarihleri ile birlikte ileteceklerdir. Tenis Ligi başladıktan sonra listeye yeni oyuncu eklenemez. Aşağıda yer alan kayıt formunun eksiksiz doldurulup paylaşılması gerekmektedir.
Tenis Ligi Kayıt Formu
 • Türkiye Şampiyonası Büyükler Müsabakalarında ana tabloda yer almış oyuncular Koç Şirketleri Tenis Ligi’ne müsabık olarak katılamaz. Turnuva Artengo 930 Speed Pro tenis topu kullanılacak olup, toplar KTSK tarafından temin edilecektir.
 •  Tenis liginde listeler yapılırken katılımcıların bordrolu çalışan olması gerekmektedir. 
 • Tenis Ligi müsabakaları Koç Topluluğu Spor Kulübü Kortlarında oynanacaktır. 
 • Tenis Liginde ilk 3’e giren takımlara kupa, bu üç takımın oyuncularına da madalya ile ödüllendirilecektir. Turnuva sonunda kupa töreni ve kokteyl Koç Topluluğu Spor Kulübü Bağlarbaşı Korusu tesislerinde yapılacaktır. 
 • 12.Koç Şirketleri Tenis Ligine katılım bedeli 25.000 TL + KDV’dir. Takımlar maçlar başlamadan önce bu tutarı Koç Topluluğu Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi Yapı ve Kredi Bankası Nakkaştepe Şubesi 90333593 numaralı hesaba, TR10 0006 7010 0000 0090 3335 93 yatırmış olacaklardır. 
 • Turnuva direktörü tenis ligindeki her türlü itirazı ve cezaiyi durumları değerlendirip sonuçlandırmaya yetkilidir. Verdiği kararlar tüm takımları ve oyuncuları kapsamaktadır.